Pakujemy się do sanatorium

Wyjazd do sanatorium można porównać do wyjazdu wypoczynkowego. Z tą jednak różnicą, że w przypadku sanatorium należy pamiętać o prawidłowym spakowaniu się. Najważniejszą kwestią będą dokumenty. Nie możemy zapomnieć o spakowaniu skierowania do sanatorium czy aktualnych wynikach badań.

Obowiązkowym dokumentem będzie także dowód osobisty. Jeśli kuracjusz stale przyjmuje leki, musi spakować odpowiedni ich zapas. Wyjazdy do sanatorium trwają zazwyczaj kilkanaście dni. Trzeba to uwzględnić pakując odzież.

Najlepiej spakować tyle ubrań, żeby wystarczyło na cały wyjazd. Musimy bowiem pamiętać, że nie zawsze będzie możliwość korzystania z pralki. Przed wyjazdem warto skontaktować się z sanatorium, żeby dowiedzieć się, z jakich urządzeń można skorzystać. W ten sposób można znacząco ograniczyć ilość rzeczy, które musimy zabrać.

Nie zapominajmy także o kosmetykach. Zabierzmy wyłącznie te, które będą niezbędne. Nadmiar kosmetyków jedynie niepotrzebnie obciąży nasz bagaż. Warto zatem zrobić listę najpotrzebniejszych rzeczy.