Domowe sposoby leczenia przeziębienia

Przeziębienie cechuje się tym, że „atakuje” nas nagle, bez żadnego ostrzeżenia. Wieczorem kładziemy się całkiem zdrowi po to, by rano wstać z wysoką gorączką, bólem mięśni, dokuczliwym katarem i nieustępliwym kaszlem. Często nie mamy czasu, by się leczyć, dlatego niejednokrotnie stosujemy metody, które mamy nadzieję, że pomogą.

Chwytamy to, co mamy pod ręką, czyli miód, czosnek, mleko i inne spożywcze specyfiki, które stosowały niegdyś nasze matki i babcie. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że nasze mamy i babcie stosowały je dlatego, bo nie było wówczas lekarstw, a gdy były, to dostęp do leków był mocno ograniczony, albo najzwyczajniej w świecie brakowało pieniędzy, by móc zakupić lekarstwa. Dziś, gdy apteki są na każdym rogu, a niektóre leki są refundowane warto pomyśleć o tym, by z przeziębieniem czy grypą walczyć skutecznie, by ją wyleczyć, a nie zaleczyć.

Czasem niewarto bagatelizować nawet najbardziej banalnych i substelnych objawów, bowiem czasem sygnalizują one, że z naszym zdrowiem nie jest tak dobrze, jak nam się wydaje.

www.izabelakopec.pl