Przeziębiony alergik

Każdy z nas zna choćby jednego alergika, który przez większą część roku kicha, smarka, ma opuchnięte oczy, unika wszystkiego, co mogłoby go uczulić. Życie z alergią jest dość trudne, a choroba ta może dać pacjentowi nieźle w kość. Odczulanie jest dla niektórych dobrym rozwiązaniem w walce z alergią, ale z tym sposobem wiąże się pewne ryzyko, jest dość drogie i nie każdy pacjent może poddać się właśnie odczulaniu.

Przeziębienie u alergika przebiega kilka razy gorzej niż u osoby, która nie boryka się z tą przypadłością chorobową. Alergia niewątpliwie zwiększa ryzyko zachorowania, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, kiedy to jesteśmy narażeni na gwałtowne zmiany pogody, deszcze i wilgoć. Gdy alergika dopadnie przeziębienie, wówczas trwa ono znacznie dłużej niż u pacjentów, którzy nie są uczuleni.

Zwykły katar może trwać dłużej, podobnie jest z kaszlem. Alergik nie powinien zbyt długo czekać z wizytą u lekarza. W tym przypadku to specjalista powinien doradzić jakie środki zażywać, bo tradycyjne metody, czyli czosnek, witamina C i leżenie w łóżku mogą nie pomóc.