Marka auta a silnik

ofertę sklepu skoda rowery Wtryskiwacze Bosch CR Mazda

Silnik śmiało można określić sercem samochodu. Nawet najlepiej wyglądające auto jest bez niego bezużyteczne – a przynajmniej nie spełnia swojej podstawowej funkcji. Wśród najpopularniejszych marek samochodów japońskich dominują silniki wysokoprężne. Zaawansowana technologia produkcji przekłada się na ich długotrwałą, wieloletnią sprawność. Silniki japońskich samochodów słyną z wysokiego poziomu jakości.

Niektórzy zastanawiali się, czy częściowe przeniesienie produkcji japońskich aut do Europy nie wpłynie na ich legendarną już bezawaryjność – tak się jednak nie stało. Samochody włoskie z kolei raczej nie pojawiają się w dyskusjach dotyczących najlepszych silników. Stereotypowo samochody te postrzegane są głównie jako efektowne, niekoniecznie efektywne. Wysokoprężne silniki włoskich samochodów coraz częściej jednak chwalone są za dynamikę. Mało tego, niektórzy uważają, że produkty włoskie mogą już konkurować z jednostkami niemieckimi.

Można więc przewidywać, że zaufanie konsumentów do włoskich silników stopniowo wzrośnie, a krążąca o nich opinia o nich stanie się bardziej korzystna.