Bogactwo to nie tylko pieniądze

Ludzie czasami zastanawiają się nad tym, co czyni nas bogatymi w wymiarze ekonomicznym. Najczęstsza odpowiedź jaka pada jest rzecz jasna związana z pieniędzmi, aczkolwiek osoby mające większą wiedzę i świadomość ekonomiczną doskonale wiedzą, że nie tylko o pieniądze tu chodzi. Kryteriów bogactwa jest znacznie więcej i chodzi tu o szeroko rozumiany majątek.

Ten z kolei posiada bardzo różny wymiar i trzeba mieć to wszystko na uwadze, jeśli chcemy kwestie majątkowe rozumieć w pełnym zakresie.

Pieniądze z majątku

Majątek to ogół dóbr jakie posiadamy. Jeżeli jesteśmy właścicielami jakiejś nieruchomości – gruntu, domu czy mieszkania, to stanowią one składniki naszego majątku i nie ma w tym nic dziwnego.

Czasami w samych nieruchomościach można mieć ulokowany naprawdę duży kapitał, samych pieniędzy na koncie mając niewiele. Jeśli chcemy to zmienić, naturalnym krokiem jest w tym momencie sprzedaż nieruchomości i tym samym uzyskanie środków finansowych wynikających z takiej transakcji.

Akcje to też majątek

Kolejną formę posiadania majątku jest prawo do papierów wartościowych, które mają (jak sama nazwa wskazuje) określoną wartość i co za tym idzie mogą świadczyć o indywidualnym bogactwie.

Tak naprawdę wśród typów papierów wartościowych z jakimi mamy powszechnie do czynienia zdecydowanie najłatwiej jest znaleźć akcje spółek. To one bowiem są najłatwiej osiągalne i w dość konkretny sposób przekładają się na majątek. Mając akcje w ręku jesteśmy w stanie wpływać nawet na to, w jakim kierunku dana spółka będzie się rozwijać.

.