Nadczynność tarczycy

Osoby cierpiące na nadczynność tarczycy odnotowują szybki i nagły spadek masy ciała, nieregularne tętno, nadmierną potliwość, kołatanie serca, biegunki i wytrzeszcz oczu. Główną przyczyną tej choroby jest zazwyczaj obecność gruczolaka, który wydziela hormony tarczycy niezależnie od wydzielanego przez przysadkę mózgową TSH.
Zdarzają się też przypadki, kiedy to nadczynność tarczycy jest skutkiem przedawkowania hormonów tarczycy. Choroby powiązane z gruczołem tarczycowym są jednymi z najczęściej spotykanych chorób układu hormonalnego.
Nadczynność tarczycy występuje nawet do 10 razy częściej u kobiet, niż u mężczyzn. Leczenie nadczynności tarczycy polega na przywróceniu prawidłowej gospodarki hormonalnej, czyli zmniejszeniu produkcji hormonów.
Można tego dokonać poprzez podawanie leków hormonalnych lub poprzez leczenie jodem radioaktywnym. W przypadku, gdy te dwie metody są nieskuteczne lub też nie można ich zastosować, wykonywana jest tyroidektomia, czyli operacja tarczycy.
Przeczytaj również: Czujniki ruchu
Przeczytaj również: Szeroki wybór uzdrowisk w Polsce
Przeczytaj również: Żyj w zgodzie z naturą
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Co się dzieje z tymi, którzy byli nominowani do pokojowej Nagrody Nobla,ale jej nie otrzymali?
Swede Po wygaśnięciu klauzuli tajności czyli po pięćdziesięciu latach, Komitet Noblowski może ujawnić nazwiska osób nominowanych, które niestety nie zostały wyróżnione pokojową Nagrodą Nobla. Można wówczas ujawnić także dane zgłaszającego do nagrody oraz uzasadnienie tej nominacji. Baza danych osób

Czas trwania walki z nałogiem
Czas trwania walki z nałogami jest uzależniony od wielu czynników. W głównej mierze wpływ na to ma fakt, z jakim nałogiem zdecydujemy się walczyć, a także to czy jesteśmy zdeterminowani i pewni swojej decyzji. Równie ważne, a może i najbardziej istotne są także osobiste preferencje i możliwości osob