Wyposażenie dodatkowe

Kupując samochód możemy i powinniśmy brać pod uwagę różne kryteria oraz cechy. Liczy się oczywiście moc silnika, zużycie paliwa, typ napędu czy pojemność bagażnika. Powiedzmy, że to najbardziej typowe elementy jakie zaprzątają głowę kierowcom w czasie wizyty w salonie.

Oprócz tego istnieje jednak długa lista dodatkowych opcji, które oferują nam dystrybutorzy aut. Im bogatszy pakiet wyposażenia dodatkowego, tym cena pojazdu wyższa, ale rośnie komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Warto się zatem zastanowić nim pogardzimy całym nadprogramowym wyposażeniem.

Większość tych dodatków to oczywiście rozwiązania, które nie mają zasadniczego wpływu na mechaniczne funkcje auta. Są one jednak ciekawymi gadżetami, dzięki którym poczujemy się w naszym samochodzie lepiej, a przecież dobre samopoczucie podczas jazdy również jest ważne. Opcjonalne poduszki powietrzne na pewno podniosą bezpieczeństwo, a na tym zazwyczaj oszczędzać nie chcemy.

Czujniki parkowania bywają szalenie użyteczne w miejskiej dżungli, co łatwo możemy sobie wyobrazić. To elementy, które ciężko zaliczyć w poczet ekstrawagancji. Idąc dalej możemy też pomyśleć o wygodzie w letnie miesiące.

Klimatyzacja coraz częściej jest oferowana w standardzie, choć możemy łatwo przywołać w pamięci czasy, kiedy stanowiła ona luksus i tylko ten jeden dodatek radykalnie podnosił cenę auta. Dziś polski konsument nie jest już przez nikogo traktowany z góry, z czego można się jedynie cieszyć. Inną letnią (a czasami zimową) ciekawostką jest także zestaw przyciemnianych szyb, dzięki którym słońce nie oślepi nas w bezchmurny dzień.