Wypadanie włosów u kobiet

fizjoterapia komorniki

Łysienie jest schorzeniem, które dotyczy zazwyczaj mężczyzn, jednak problem z wypadaniem włosów mają także przedstawicielki płci pięknej, co jest uwarunkowane zazwyczaj niewłaściwą gospodarką hormonalną. Kobiety zaczynają łysieć, gdy ich organizm wytwarza za dużo DHT lub w okresie przekwitania, które charakteryzuje się dużą huśtawką hormonalną. Kobiety, które borykają się w problemem łysienia tracą włosy równomiernie na całej głowie. W początkowej fazie łysienia występuje u nich ogólne przerzedzenie włosów.

W niektórych przypadkach jednak kobiety mogą łysieć tak jak mężczyźni, czyli od linii czoła ku górze. Hormon DHT, który jest winny łysieniu u kobiet, zatrzymuje mechanizm formowania się komórek włosa, cebulki zaczynają się kurczyć co w efekcie prowadzi do nieodwracalnego wyłysienia. Łysienie jest dla kobiet o wiele większym problemem, niż w przypadku mężczyzn. Chodzi tutaj głównie o walory estetyczne i ich samopoczucie.

O ile bowiem łysiejący mężczyzna może być nadal postrzegany jako atrakcyjny i tak też się czuć, to dla kobiet utrata włosów jest jednoznaczna z odebraniem im pewnego aspektu kobiecości.