Walka z uzależnieniem od słodyczy

http://optykpiekary16.pl/okulary-ray-ban/

Słodycze towarzyszą nam w codziennym życiu. Są drugim śniadaniem, dodatkiem do spotkań towarzyskich, ale jest bardzo cienka granica między okazjonalnym spożywaniem cukru, a uzależnieniem od niego.

Słodycze zawierają w swoim składzie aspartam – uzależniającą substancję słodzącą, która jest odpowiedzialna za to, że chcemy więcej i więcej. Przychodzi taki moment, że nie jesteśmy nawet w stanie kontrolować ilości spożywanego cukru, a co gorsza nie jesteśmy się w stanie bez niego obejść.

To już jest nałóg z którym trzeba walczy. A walka ta jest trudna.

Bo jak tu sobie odmówić ulubionego pączka, czy batonika. Trzeba! Bo jeśli w porę nie zrezygnujemy z naszego uzależnienia czeka nas otyłość, a co gorsza cukrzyca – choroba nieuleczalna, która zdecydowanie może uprzykrzyć życie.

Dlatego w miarę możliwości należy zastanowić się nad zmianą sposobu odżywiania. Walkę ze słodyczami warto rozpocząć od zastąpienia ich produktami zawierającymi naturalny cukier, takimi jak na przykład owoce.

Następnie warto zrezygnować ze złożonego cukru całkowicie, ponieważ nie jest on naszemu organizmowi do niczego potrzebny. No może poza krótką chwilą przyjemności.

Skuteczna walka ze słodyczami, tak jak jest to w przypadku innych nałogów, przyniesie zamierzone efekty wyłącznie wtedy, kiedy będziemy mieć świadomości uzależnienia i chęci podjęcia walki z nim, a przy tym będziemy mieć silną motywację, która doprowadzi nas do celu.