Terapie grupowe: skuteczny sposób na wyjście z uzależnienia

implanty gorzów https://www.formeds.com.pl/kompendium

Terapie grupowe to popularny sposób na wyjście z uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Jednak to sposób, który może pomóc także w rzuceniu palenia.

Jak powszechnie wiadomo „w grupie raźniej”, a dodatkowo skuteczniej. Terapie grupowe mają bowiem to do siebie, że są niebywałą motywacją.

Kiedy widzimy innych uczestników terapii na końcu swojej drogi walki z uzależnieniem, automatycznie myślimy, że nam również może się udać. W szczególności jeśli słuchamy i uświadamiamy sobie, że udało się ludziom jeszcze bardziej owładniętym przez nałóg, niż my.

Zadaniem terapii grupowych jest uzewnętrznianie problemu oraz uczenie przyznawania się do niego. Jeśli bowiem uświadomimy sobie skalę problemu i konsekwencje jakie za sobą niesie, będzie nam zdecydowanie łatwiej z nim zerwać.

Dodatkowo terapie grupowe to wsparcie i kontrola nie tylko samego siebie, ale także innych uczestników spotkań. Dzięki terapiom grupowym łatwiej jest zerwać z nałogiem, a przede wszystkim zmienić swój sposób myślenia na taki, który w przyszłości nie popchnie nas z powrotem do uzależnienia.

www.ytongsilka.pl