Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda

laserowe podcinanie wędzidełka poznań implanty gorzów

Wszyscy wiemy, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Próchnicą, dziurami w zębach i wizytami u dentysty dzieci straszone są już od najmłodszych lat, nic więc dziwnego, że i późniejszym wieku wielu odczuwa traumę i kompulsywnie czyści zęby lub… nie czyści ich wcale. Często jednak zapomina się o zdrowych nawykach, bądź też wielu z nas nie ma po prostu czasu na codzienne szorowanie.

Nie mówiąc już o odpowiednim doborze szczoteczki. Tymczasem to właśnie odpowiednia szczoteczka stanowi o sukcesie naszego pięknego uśmiechu. Na początku wybieramy właściwą miękkość.

Zasadniczo rozpoznajemy 3 rodzaje – włosie miękkie, przeznaczone głównie dla osób o wrażliwych dziąsłach, włosie twarde dla osób o dziąsłach zdrowych i dla zębów szczególnie narażonych na kamień i osady oraz kompromis pomiędzy nimi, czyli szczoteczki o włosiu o średniej twardości. I to właśnie one są najczęściej wybierane. Kolejny dylemat to pytanie, czy zdecydować się na szczoteczkę tradycyjną, czy elektryczną.

Okazuje się jednak, że wszystko zależy od techniki mycia. Zarówno szczoteczka tradycyjna, jak i elektryczna pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, jeśli zęby myte są regularnie i z odpowiednią starannością. Ważne też, by nie wybierać szczoteczek najtańszych, wtedy włosie może się szybko zużyć i jego wartość użytkowa będzie znacznie mniejsza.

Bardzo dobrym pomysłem jest zakup szczoteczki o wymiennych końcówkach. Dzięki temu możemy myć zęby bezproblemowo, nawet, gdy „przyplącze” się jakaś nadwrażliwość, można wybielić zęby, a nawet rozmasować dziąsła. Taka szczoteczka może posłużyć nawet kilka lat, a wymienne końcówki zapewniają, że może ją używać cała rodzina.

Inwestycja ta ma więc niewątpliwie dużo plusów.