Pasy bezpieczeństwa

www.nachwasty.com.pl salon toyoty poznań

Jazda z zapiętymi pasami to jeden z podstawowych sposobów na to, aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie w razie wypadku komunikacyjnego. Chronią one przede wszystkim przed urazami głowy oraz klatki piersiowej, zapobiegają bowiem gwałtownemu uderzeniu o kierownicę oraz kokpit auta, do którego może dojść w razie zderzenia. Aktualnie w wielu krajach świata obowiązuje prawny wymóg jazdy z zapiętymi pasami.

Jest tak również w Polsce. Za uchybienia w tym zakresie możemy zapłacić mandat. Choćby z tego powodu warto o pasach pamiętać.

Nowoczesne modele aut są wyposażone w specjalne systemy, które dbają o to, byśmy o pasach nie zapomnieli. Jeśli pasy nie są zapięte, usłyszymy sygnał dźwiękowy, który nam o tej konieczności przypomni. To praktyczna funkcja zwłaszcza dla zapominalskich.

Wśród ekspertów, a nawet samych kierowców nie ma jednak zgody co do konieczności zapinania pasów. Fakty są bowiem takie, że w większości sytuacji faktycznie zwiększają one szanse na przeżycie i uniknięcie obrażeń. Bywa jednak, że przesądzają o poważnych ranach, a nawet śmierci.