LPG jako zamiennik benzyny

salon samochodowy poznań

Na całe szczęście kierowcy w Polsce ani w żadnym innym kraju nie są skazani na to, aby korzystać z napędu spalinowego opartego o tradycyjne paliwo. Oczywiście takie rozwiązania dominują i jeszcze wiele lat tak będzie, jednakże osoby zainteresowane zmianami mają szansę, aby wprowadzić je w życie już dziś. Coraz większym uznaniem za strony konsumentów cieszą się napędy gazowe, które są seryjnie instalowane w autach przez wielu producentów.

Można również przy odrobinie wysiłku dokonać stosownych przeróbek. Praktycznie każdy samochód, który porusza się dzięki zwykłemu paliwu może stać się autem napędzanym gazem. Rzecz jasna nie ma mowy o tym, by „zatankować” taką maszynę gazem – potrzebna jest przerobiona instalacja.

Działają zakłady, które dokonują takich modyfikacji. Ważne jest, aby wykonać je zgodnie z przepisami. Pojazd z nową instalacją musi zostać zalegalizowany, więc odradzamy próby zlecania prac fachowcom, którzy nie mają odpowiednich uprawnień.

Wykrycie nielegalnie działającej instalacji może mieć fatalne skutki. Dlaczego opłacalność zmiany napędu na gazowy jest tak duża? Decydują czynniki finansowe. Aktualnie gaz LPG jest mniej więcej o połowę tańszy niż tradycyjne paliwo.

To argument, który przemawia do wyobraźni kierowców. Poza tym nie ma żadnego problemu z uzupełnieniem gazu w aucie – można kupić go w zasadzie na każdej stacji benzynowej na takich samych zasadach jak „normalną” wachę. Trudno zatem dziwić się temu, że osoby zmotoryzowane sięgają po tę opcję i są z niej zadowolone.