Leczenie nadmorskim klimatem

http://medactive.com.pl/dyskopatia/ Centrum Fizjoterapii

Z walorów leczniczych w województwie pomorskim słynie Ustka, która przyciąga tłumy kuracjuszy niezależnie od pory roku. Uzdrowisko dysponuje źródłami wód mineralnych i borowinami oraz charakteryzuje się morskim powietrzem o dużej zawartości jodu.

Ponadto walorem miejscowości są plaże oraz lasy sosnowe znajdujące się w okolicy. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób alergicznych oraz problemów z tarczycą, ponieważ morski klimat pozytywnie oddziałuje na funkcjonowanie dróg oddechowych.

Jednakże z bogatej oferty zabiegowej mogą skorzystać również osoby borykające się z reumatyzmem, chorobami układu ruchu oraz układu krwionośnego. Uzdrowisko oprócz kąpieli morskich i słonecznych w miesiącach letnich oferuje również inne atrakcje.

Kuracjusze mogą spędzać czas po zabiegach na pieszych wędrówkach brzegiem morza lub przejażdżkach rowerowych wytyczonymi ścieżkami po lasach znajdujących się w okolicy. Do dyspozycji turystów oraz gości jest również stadnina koni oraz obiekty sportowe, takie jak korty tenisowe oraz boiska do koszykówki i siatkówki.