Leczenie górskim klimatem

http://www.arturdobosz.pl/flebologia.html protetyka gorzów

Nie od dziś wiemy, że górski bądź morski klimat może wspomóc leczenie farmakologiczne i powrót do zdrowia. To powoduje, że wiele uzdrowisk zlokalizowanych jest właśnie nad morzem bądź w górach. Jednym z najbardziej popularnych kurortów uzdrowiskowych jest Rabka-Zdrój – miasto położone w województwie małopolskim. Górskie powietrze oraz źródła naturalnych wód mineralnych zawierających jod, sód oraz brom powodują, że szeroko rozwinęła się tutaj baza hotelowa i zabiegowa.

Już pod koniec XIX wieku kuracjusze mogli wypoczywać w ośrodkach i przechadzać się po Parku Zdrojowym. Największą liczbę kuracjuszy przyjeżdżających na wypoczynek i rekonwalescencję do Rabki-Zdroju stanowią dzieci. Uzdrowisko od wielu lat specjalizuje się w leczeniu dzieci ze schorzeniami układu oddechowego. Ponadto przyjeżdżają tutaj również osoby dorosłe w celu leczenia chorób kardiologicznych oraz rehabilitacji pozawałowej.

Rabka-Zdrój oprócz walorów leczniczych oferuje wypoczywającym wiele atrakcji, zarówno skierowanych do dzieci, jak i do dorosłych.

www.monte-cassino-1944.com