Kamery Full HD

W dzisiejszych czasach monitoring to podstawa. To właśnie on pomaga znaleźć sprawców większości przestępstw oraz odtworzyć sytuacje sporne i wszystko sobie wyjaśnić. Jest on wykorzystywany nie tylko na prywatnych posesjach, ale również w obiektach handlowych. Obecnie używa się do niego najnowszej generacji kamer full HD.

Technologia HD daje bardzo wysoką rozdzielczość obrazów, która znacznie przewyższa analogowe rozwiązania, jakie proponuje CCTV. Jeśli chce się przeanalizować nagranie z kamery HD, nie jest sztuką zidentyfikować poszczególne osoby czy przedmioty. Nie można ukrywać, że jest to przecież jedna z najważniejszych rzeczy podczas monitorowania obiektu. Warto zauważyć, że rozdzielczość, jaką posiadają kamery mega pikselowe przewyższa rozdzielczość analogowych kamer zwykle ponad trzykrotnie.

Trzeba zdecydować się, co jest priorytetem podczas wyboru odpowiedniego sprzętu do monitorowania danego terenu. Jeśli jest to widok, zależy przede wszystkim od jakości nagrania. Jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo dużym punktem handlowym, kamera ma za zadanie śledzić poczynania wielu osób. Bardzo ważna jest wtedy niewątpliwie możliwość ich ewentualnej identyfikacji.

Co więcej, urządzenia, kontrolujące parking przed sklepem czy centrum handlowym, mogą wówczas umożliwić spisanie numerów z tablic rejestracyjnych wybranego samochodu. Równie ważna jest więc tutaj szczegółowość. W wielu przypadkach, gdy postawi się na standardową kamerę, osoby na nagraniu niewiele się od siebie różnią. Oczywiście, widać różnice w sylwetce czy ubraniu, jednak po twarzy trudno ich zidentyfikować.

Kamery HD mają być właśnie rozwiązaniem tego problemu.

www.stefanhula.com