Drzwi zamknięte od środka

https://sklep.regmot.com.pl/produkty/wybor-wg-marki-samochodu/fiat/seicento,2,13803

Jako że kwestie bezpieczeństwa jazdy można rozpatrywać na różnych poziomach, to teraz zajmijmy się fizycznym bezpieczeństwem kierowcy oraz pasażerów. Nie chodzi w tym momencie o zagrożenia wynikające z samego faktu poruszania się autem, ale o działania osób z zewnątrz, które mogą stanowić niebezpieczeństwo.

Nigdy nie mamy pewności, kto porusza się chodnikiem wzdłuż jezdni. W miastach sporadycznie dochodzi do sytuacji, gdy do stojącego na światłach auta wchodzi bandyta i terroryzuje kierowcę lub kradnie cenne przedmioty.

Zagrożenie jest znaczne zwłaszcza w przypadku kobiet, które dla złodzieja w każdych warunkach stanowią łatwiejszy cel. Słabsze fizycznie, łatwiej tracące zdrowy rozsądek są dobrym obiektem do podjęcia przestępczych działań.

Wiele pań ma zwyczaj wożenia swojej torebki na fotelu pasażera. Dla rzezimieszka otwarcie drzwi i porwanie przedmiotu to kwestia sekund, a kierowca nie ma szans skutecznie reagować.

Dlatego warto zamykać drzwi od środka, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Wiele samochodów ma na kokpicie specjalny przycisk, którym zamkniemy naraz wszystkie wejścia do auta.