Czemu chore zęby są tak niebezpieczne dla zdrowia

http://www.medident.pl/laserowe-podcinanie-wedzidelka-poznan-piatkowo/

Dość często można spotkać się z opiniami, że zdrowe zęby są nie tylko wizytówką człowieka, ale też podstawą jego zdrowego samopoczucia. Zwykle nie doceniamy znaczenia zdrowia jamy ustnej i nie zauważamy, jak znaczący wpływ ma ono na kondycję całego organizmu. Niezadbane zęby nie tylko skutkują próchnicą, zakażeniami, czy chorobami dziąseł – ich szkodliwość promieniuje na cały nasz organizm, powodując wiele dolegliwości.

Przede wszystkim warto najpierw zwrócić uwagę na odpowiedni zgryz. Krzywe ząbki od dzieciństwa nie tylko źle wyglądają, ale mogą stać się przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem, między innymi bardzo silnych bóli głowy, dlatego tak konieczna jest szybka i skuteczna interwencja. Natomiast bakterie wywołujące próchnicę mogą trafić do krwioobiegu i tak dostać się do stawów, wywołując niebezpieczne zapalenie, a nawet trwale uszkadzając te części organizmu.

Bardzo głęboka próchnica może także boleśnie dotknąć zatok, powodując ich zapalenie. A to jeszcze nie koniec chorób i powikłań wynikających z niedbania o własne zęby. Kolejne niebezpieczeństwo to choroba wrzodowa – gdy bardzo bolą nas zęby, są nadwrażliwe lub dotknięte próchnicą, wtedy dużo problemów sprawia nam przeżuwanie pokarmów, a nieprzeżuty pokarm dostaje się do żołądka powodując wiele dolegliwości.

Próchnica może niestety zaszkodzić również naszemu sercu. Rozwijające się bakterie i toksyny kanałami krwionośnymi mogą dostać się aż do serca, uszkadzając ten kluczowy dla naszego organizmu organ.