Czas trwania walki z nałogiem

dbanie.kosmetyk.net.pl

Czas trwania walki z nałogami jest uzależniony od wielu czynników. W głównej mierze wpływ na to ma fakt, z jakim nałogiem zdecydujemy się walczyć, a także to czy jesteśmy zdeterminowani i pewni swojej decyzji. Równie ważne, a może i najbardziej istotne są także osobiste preferencje i możliwości osoby chcącej zerwać z nałogiem.

Samopoczucie uzależnionego, jego mobilizacja i wsparcie bliskich. Walka z nałogiem może trwać kilka tygodni, miesięcy, lat, a nawet całe życie. Istnieją bowiem nałogi, do których powrót nie jest możliwy.

Za przykład mogą posłużyć alkoholicy, którzy alkoholikami pozostaną zawsze, aktywnymi lub biernymi. Walka z nałogiem nie ważne ile by nie trwała zawsze będzie długa i trudna, jednak jej efekty są zdecydowanie warte jej podjęcia. Warto podjąć próbę zawalczenia z samym sobą o lepsze życie.

Nie można zniechęcać się nieudanymi próbami i wizją długiej drogi jaka ma doprowadzić nas do wymarzonego szczęścia. Podejmując walkę z nałogiem wskazane jest jedynie patrzenie na tu i teraz, i cieszenie się z każdego kolejnego dnia wytrwałego w postanowieniu.