Chory pracownik

szczepienia Opaliński

Przeziębiony pracownik w firmie to zły pracownik, dlatego warto dać mu kilka dni wolnego na wyzdrowienie i regenerację sił. Nikt nie wykonuje swojej pracy dobrze i efektywnie, jeśli męczy go katar, kaszel, a co gorsze ma gorączkę. Wówczas taki pracownik zamiast o swoich obowiązkach i pracy, myśli o tym, by jak najszybciej wyjść z pracy i w spokoju w swoim domu chorować.

Niektórzy pracownicy jednak nawet w czasie choroby nie chcą brać zwolnienia lekarskiego, bowiem jest to równoznaczne z tym, że nie dostaną premii czy podwyżki. Zdarza się tak, że pracownicy boją się zwolnienia, dlatego unikają zwolnień chorobowych jak ognia. Prawodawco, pamiętaj o tym, że nie każdy pracownik korzystający ze zwolnienia lekarskiego chce cię oszukać i zamiast pracować woli wylegiwać się w domu.

Pracowniku, pamiętaj o tym, by nie nadużywać zwolnień lekarskich, korzystaj z niego w sytuacjach, gdy naprawdę jesteś chory, a nie gdy najzwyczajniej w świecie nie chce ci się pracować albo masz inne sprawy do załatwienia w godzinach swojej pracy.

www.glosnik.net.pl