Balsam do ciała z masłem kakaowym

http://www.dkaren.com.pl/pl/c/169/komplety-bielizny

Czasem warto jest eksperymentować z kosmetykami, które używa się do codziennej kąpieli. Zamiast tego, co można nabyć niemal w każdej drogerii, lepiej przygotować specyfik, stworzony z całkowicie naturalnych składników. Dzięki temu zyskuje się pewność, że używany balsam okaże się zupełnie bezpieczny dla skóry.

Aby stworzyć swój własny kosmetyk do kąpieli, trzeba przygotować odpowiednie składniki. Niezbędne będą: masło kakaowe (20 gram), bezwodna lanolina (20 gram), olej ze słodkich migdałów (120 gram), olej z awokado (40 gram) oraz dwie lub trzy krople dowolnego olejku eterycznego. Najpierw trzeba roztopić w kąpieli wodnej masło kakaowe i lanolinę.

Następnie należy dodać oleje, by podgrzać wszystko razem (celem jest uzyskanie jednolitej, idealnie przejrzystej cieczy). Na koniec należy dodać olejek eteryczny. Masło kakaowe łagodzi wszelkie stany zapalne i pomaga w odbudowie zniszczonego naskórka.

Dzięki swoim nawilżającym właściwościom, zapobiega też ewentualnemu łuszczeniu się skóry. Balsam okazuje się też bardzo wydajny.